بررسی امکانات ios 10

یکی دیگر از به روز رسانی های معرفی شده در کنفرانس WWDC 2016 سیستم عامل iOS 10 بود که با امکانات و به روز رسانی های جدید خودنمایی می کرد. در iOS 10 شاهد به روز رسانی های بسیاری نظیر طراحی دوباره بخش Music، اپلیکیشن Maps و هوشمندتر شدن Siri هستیم. در ادامه با بیاموز همراه باشید تا به بررسی تخصصی و مفصل iOS 10 بپردازیم.
یکی از بخش های مهمی که تغییرات گسترده ای در آن مشاهده می شود، Messages است! از این پس شما می توانید با استیکرهای بسیار جذاب و جدید دوستان خود را سورپرایز کنید. سری جدید استیکرهای اضافه شده به بخش Messages بزرگتر و دسته بندی بیشتری را به خود اختصاص داده است. همچنین امکان ارسال و دریافت پیغام در حالت تمام صفحه نیز به iOS 10 افزوده شده است که به طور حتم مورد پسند کاربران قرار خواهد گرفت.

1466169852_ios-10

اپلیکیشن های بسیاری نیز برای بخش استیکرهای بخش iMessage و Messages به صورت Third-Party در اپ استور عرضه شده که تنوع بسیاری دارند و کاربران می توانند به دلخواه خود آنها را دانلود کنند و در مجموعه خود داشته باشند.
در بخش مذکور امکان ارسال نوشته های دست نویس نیز افزوده شده است که شاید کار را برای بسیاری از کاربران راحت خواهد کرد. به طور مثال شما می توانید برای تولد دوست خود یک متن دست نویس را به صورت اس ام اس ارسال کنید و دوست شما آن را به صورت GIF یا استیکر مشاهده کند.

ios10-message1

ios10-message2

بخش Maps در iOS 10 نیز دستخوش تغییرات گسترده ای شده که مسیریابی و نقشه خوانی را برای کاربران بسیار دلنشین تر و حرفه ای تر کرده است. اگر دیوایس خود را به iOS 10 به روز رسانی کنید، دیگر نیازی به اپلیکیشن های جانبی مسیریابی و GPS نخواهید داشت.

maps-ios-10

در قسمت Photos بخش جدیدی به نام Memories افزوده شده است که شما را به خاطرات پیوند می زند. به طور حتم برای شما هم پیش آمده که بسیاری از تصاویر ثبت شده را فراموش کرده اید با اینکه خاطرات تلخ و شیرین بسیاری را به همراه داشته اند! حال اپل Memories هوشمند را به شما معرفی می کند که همان تصاویر فراموش شده را بازیابی می کند و در مجموعه هایی زیبا و دسته بندی شده بر اساس الگوریتم های صورت شناسی، مکان شناسی و غیره در اختیار شما قرار می دهد. همچنین اگر ویدیویی در میان خاطرات فراموش شده وجود داشته باشد، به صورت خودکار ویرایش و در بهترین حالت خود ذخیره می گردد تا شما را به نوستالژی دعوت کند.

memories-ios-10

سالها پیش در بسیاری از فیلم های تخیلی، شاهد این بودیم که لوازم خانگی به کمک گوشی موبایل کنترل می شدند. اپل در iOS 10 این ویژگی را جای داده است و قدم بزرگی را در پیش برد تکنولوژی برداشته است. در اپلیکیشن های پیش فرض iOS 10 نرم افزار مدیریت خانه افزوده شده است. کاربران به کمک نرم افزار مدیریت خانه می توانند تمام اجزای خانه را اضافه و مدیریت نمایند.

home-app

در iOS 10 طراحی Notification ها به طور کامل تغییر کرده است و جذابیت بسیاری به آن افزوده شده است. همچنین امکان تنظیم اپلیکیشن برای دسترسی از طریق Lock Screen نیز فراهم شده است.

design-ios-10

iOS 10 پاییز امسال به صورت عمومی عرضه خواهد شد تا کاربران بتوانند دیوایس های خود را آپدیت نمایند. در حال حاضر نسخه بتای iOS 10 در دسترس توسعه دهندگان قرار گرفته است تا تست های مورد نیاز خود را روی آن انجام دهند.

منبع : cafeapple.net

 تحریریه وب سایت بیاموز